کارگران در این روزهای کرونایی شرایط به شدت دشواری دارند و عده ای در فقر مطلق زندگی می کنند

به گزارش مینی نت، خبرنگاران: رئیس فراکسیون کارگری مجلس ضمن تشریح شرایط اقتصادی کارگران در شرایط کرونایی گفت: جان مردم بسیار مهم است اما تا جایی که به سلامت مردم آسیب نرسد، باید دایره تعطیلی اقتصادی را کم کنیم.

کارگران در این روزهای کرونایی شرایط به شدت دشواری دارند و عده ای در فقر مطلق زندگی می کنند

به گزارش مینی نت علیرضا محجوب در گفت وگو با ایسنا ضمن تأکید به ضرورت عمل به دستورات ستاد مبارزه با کرونا، اظهار کرد: سلامت و جان انسان در وهله اول اهمیت است. هیچکس نباید در این مهم تردید کند. در این مورد، باید نظر علماء و اهل دانش را جست وجو کرد. اما با این وضع سخت اقتصادی، تا جایی که می شود باید راه زندگی اقتصادی مردم را باز کنیم.

کننده مردم تهران در مجلس افزود: این امکان وجود دارد که شیوه های سختگیرانه تری پیش بگیریم اما راه معیشتی و اقتصادی مردم را نبندیم. اگر منظورمان قرنطینه کامل باشد، هزینه چند میلیون نفر را باید تأمین کنیم. هم اکنون، بسیاری باید مورد حمایت قرار بگیرند اما نمی گیرند.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این روزهای کرونایی، عده ای در فقر مطلق زندگی می کنند تأکید کرد: در این روزهایی که کشور درگیر کرونا است، کارگران شرایط به شدت سختی دارند. بسیاری از آنها کار خود را از دست داده و بسیاری بلاتکلیف هستند. عده ای از آنها برای دریافت بیمه بیکاری رجوع کرده اند اما بعضی اصلا نمی خواهند بیمه بیکاری بگیرند.

محجوب افزود: بسیاری از کارگران به این بیمه بیکاری قائل نیستند. صبح امروز هر چه سعی کردم یک کارگر را راضی کنم که برای بیمه بیکاری اقدام کند، قبول نکرد. چرا که می گویند ما کار می خواهیم. بیمه بیکاری، حقوق برای آنها نمی شود. دستگاه های تصمیم گیر باید به این موضوع توجه داشته باشد. باید تا جایی که به سلامت مردم آسیب نرسد، دایره تعطیلی اقتصادی را کم کنیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 910

به "کارگران در این روزهای کرونایی شرایط به شدت دشواری دارند و عده ای در فقر مطلق زندگی می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران در این روزهای کرونایی شرایط به شدت دشواری دارند و عده ای در فقر مطلق زندگی می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید