پلوسی: دولت ترامپ درباره گفت وگوی نگران کننده او با یک رهبر خارجی شفاف سازی کند

به گزارش مینی نت، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از دولت دونالد ترامپ خواست اطلاعات شکایت یکی از اعضای جامعه اطلاعاتی آمریکا از او به دلیل محتوای نگران کننده گفت وگویش با یک رهبر خارجی را منتشر کند چرا که این شکایت موجب نگرانی های فوری و شدید در قبال امنیت ملی کشور ما است.

پلوسی: دولت ترامپ درباره گفت وگوی نگران کننده او با یک رهبر خارجی شفاف سازی کند

به گزارش مینی نت، به نوشته پایگاه هیل، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای اظهار کرد: ما باید اطمینان داشته باشیم که رئیس جمهور کشور ما و دولتش مسائل مربوط به امنیت ملی و سیاست خارجی ما را به نحوی که بیشترین نفع را برای مردم آمریکا و نه برای خود رئیس جمهور داشته باشد به پیش میبرند.

پلوسی در ادامه خاطر نشان کرد: مانع تراشی های رئیس جمهور و مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا باید فوراً انتها یابند و شخص شاکی افشاگر باید از تمام تدابیر حمایتی تضمین شده توسط قانون برخوردار گردد تا از تمامیت دولت ما دفاع و اعتماد و پاسخگویی را تضمین کند.

در روزهای اخیر انتشار گزارشی در مورد شکایت یکی از اعضای جامعه اطلاعاتی آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور موضوع برآورد های مختلفی در واشنگتن شده است. روزنامه های واشنگتن پست و نیویورک تایمز گزارش نموده بودند که شکایت مذکور از ترامپ مربوط به گفت وگوی تلفنی او با رئیس جمهور اوکراین بوده است.

نانسی پلوسی در بیانیه خود اشاره ای به اوکراین یا دیگر جزئیات مربوط به این پرونده نکرد اما گفت: اگر ترامپ مرتکب اتهامات مطرح شده علیه او شده باشد، پس گام در یک میدان مین خطرناک گذشته که می تواند تبعاتی جدی برای دولتش و دموکراسی ما داشته باشد.

آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا اعلام نمود، این کمیته در حال آنالیز اتخاذ اقدامات قانونی برای دسترسی پیدا کردن به اطلاعات مربوط به شخص افشاگر در صورت لزوم است. پلوسی در بیانیه خود از تعهد آدام شف به اجرای تحقیقات در قبال این مناقشه تحسین کرد.

وی توضیح داد: باید از آدام شف و کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به خاطر رهبری قدرتمندشان در راستای تضمین ارائه همه اطلاعات به کنگره به هدف عمل به مسئولیت ما در راستای حفاظت و حمایت از مردم آمریکا و امنیت ملی کشور ما تحسین کرد. ما همچنان به پیروی از حقایق ادامه خواهیم داد و هر گزینه ممکنی را آنالیز خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم مردم آمریکا حقیقت را دریافت می نمایند. ما امیدوار هستیم که جمهوری خواستار در حمایت از قانون اساسی به ما بپیوندند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 401

به "پلوسی: دولت ترامپ درباره گفت وگوی نگران کننده او با یک رهبر خارجی شفاف سازی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: دولت ترامپ درباره گفت وگوی نگران کننده او با یک رهبر خارجی شفاف سازی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید