پامپئو: اجازه نخواهیم داد تحریم های تسلیحاتی علیه ایران برداشته شود

به گزارش مینی نت، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که دولت متبوعش از هیچ تلاشی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد فروگذار نخواهد کرد.

پامپئو: اجازه نخواهیم داد تحریم های تسلیحاتی علیه ایران برداشته شود

به گزارش گروه بین الملل مینی نت به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت که کشورش همه تلاش خود را انجام خواهد داد تا تحریم های تسلیحاتی علیه ایران برداشته نشود.

وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به سؤال یکی از مینی نت درباره تلاش های این کشور برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران گفت: شما درباره اینکه ایران از روز 23 اکتبر امسال می تواند سلاح های متعارف خریداری کند، سؤال پرسیدید، ما اجازه نمی دهیم که این اتفاق رخ دهد.

وی اضافه نمود: نواقص جدی توافق هسته ای دیگر آشکار شده است و یکی از آنها اکنون پیشِ روی ماست. چین، روسیه و دیگر کشورها می توانند از ماه اکتبر همین امسال حجم عظیمی از سلاح های متعارف به ایران بفروشند، این زمان زیادی نیست.

وی در ادامه گفت: من فکر می کنم که جهان متوجه شده باشد که اشتباهی رخ داده است. شرکای اروپایی ما تلاش خود را در این زمینه انجام خواهند داد. البته ما نمی توانیم منتظر باشیم که دیگران وارد عمل شوند. آمریکا هر تلاشی که ممکن باشد برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران انجام خواهد داد.

نیویورک تایمز روز یکشنبه در گزارشی فاش کرد که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا قصد دارد با استفاده از یکی از بندهای توافق هسته ای برجام، تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید و یا شورای امنیت سازمان ملل متحد را به اعمال تحریم هایی دیگر علیه ایران وادار کند.

روزنامه نیویورک تایمز نوشته طرح وزیر امور خارجه آمریکا بر تلاش برای پیشبرد یک استدلال حقوقی مبنی بر اینکه آمریکا علی رغم خروج از برجام همچنان یکی از طرف های مشارکت کننده در این توافق چندجانبه است، استوار است.

مقامات ایران از جمله محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و مجید تخت روانچی کننده دائم ایران در سازمان ملل متحد تأکید کرده اند که تلاش های آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران خلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

محمدجواد ظریف هفته گذشته در پیامی توئیتری تأکید کرد: ایالات متحده برخلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت، از سال 2017 مشغول زورگویی به همه بوده است. اروپا به جای تبعیت از قطعنامه 2231، از ایالات متحده اطاعت کرده است. هیچ کدام آن ها نمی توانند بر پایه تفسیر اشتباه و بی مبنا از قطعنامه 2231 شورای امنیت، ایران را موعظه کنند. ایران نه سلاح هسته ای دارد و نه موشکی که برای حمل چنین سلاح های دهشتناکی، طراحی شده باشد، حدس بزنید چه کسی دارد؟

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 963

به "پامپئو: اجازه نخواهیم داد تحریم های تسلیحاتی علیه ایران برداشته شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: اجازه نخواهیم داد تحریم های تسلیحاتی علیه ایران برداشته شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید