وضعیت قراردادی کارکنان تاسیسات پارس جنوبی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش مینی نت، نماینده مردم کنگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعیض هایی که میان کارکنان قراردادی و قرارداد مستقیم تاسیسات پارس جنوبی وجود دارد، گفت: ضروری است در برطرف تبعیض ها در این حوزه اقدامات لازم صورت گیرد.

وضعیت قراردادی کارکنان تاسیسات پارس جنوبی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش مینی نت، سکینه الماسی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و قدردانی از زحمات آتش نشانان در آستانه روز هفتم مهرماه اعلام کرد: امیدوارم مسئولان مطالبات این قشر زحمتکش را مرتفع نمایند.

وی ادامه داد: از وزیر راه و شهرسازی بابت بی توجهی به جاده های حوزه انتخابیه شدیدا گلایه دارم و به عملکرد ضعیف این وزارتخانه نقد دارم. آقای وزیر جاده ساحلی دیر به بوشهر تا کی باید جان بگیرد. جاده جم فیروزآباد همچنان بر روی کاغذ مانده است.

نماینده مردم کنگان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نفت اظهار کرد: از اجرای طرح های عمرانی مسئولیت های اجتماعی در قالب بسته ای 600 میلیاردی تشکر می کنم ولی حذف شهرستان دیر از مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت موجب تاسف است. این شهرستان میزبان مجتمع های پتروشیمی است و فاصله فضایی و افقی آن با تاسیسات پارس جنوبی فقط 6 کیلومتر است و این شهرستان که متاثر از آلودگی این تاسیسات می باشد چرا باید حذف گردد؟

وی ادامه داد: آقای زنگنه عاجلا برای تجدیدنظر این موضوع دستور دهید. آقای وزیر ضروری است در جهت آنالیز وضعیت تیم های فوتبال پارس جنوبی، صنعت نفت آبادان و نفت و گاز گچساران و همچنین نفت مسجد سلیمان تمهیدات لازم را انجام دهید. آیا شایسته است آلودگی و محرومیت حوزه انرژی را مردم این استان متحمل شوند ولی از داشتن یک تیم فوتبال هم محروم شوند. امیدواریم وضعیت این تیم ها آنالیز گردد که اگر چنین نگردد رابطه خوب مردم با کارکنان صنعت نفت دچار حاشیه می گردد.

الماسی اظهار کرد: یکی از مهم ترین دغدغه کارکنان تاسیسات پارس جنوبی تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی به قرارداد مستقیم است نیروهایی که در این روزگار جنگ مالی همچون رزمندگان دفاع مقدس در حال جهاد هستند تا چرخ توسعه کشور بچرخد. آیا شایسته بیشترین حمایت نیستند؟ نه تنها حمایت نمی شوند بلکه با عدم توجه به وضعیت قراردادی آنها، نگرانی هایی درباره امنیت شغلی و بیم از دست دادن شغل برای آنها به وجود آمده این در حالی است که در حوزه دریافت خدمات میان نیروهای قراردادی و قرارداد مستقیم تبعیض وجود دارد. این موضوع نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی در انتها گفت: نفهمی مسئولان عربستان سعودی و تاکید آنها به حل نظامی مسائل خاورمیانه کار را به جایی رسانده که خود عربستان سعودی متزلزل شده اینها حاصل موفقیت های دیپلماتیک برای جنبش های مستقل است که امیدواریم مردم یمن از زیر بمباران نجات پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 433

به "وضعیت قراردادی کارکنان تاسیسات پارس جنوبی مورد توجه قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت قراردادی کارکنان تاسیسات پارس جنوبی مورد توجه قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید