واکنش بانک مرکزی به حواشی ترخیص لوازم خانگی آلمانی

به گزارش مینی نت، خبرنگاران : بانک مرکزی، خاطرنشان کرد: مشخص این که برای واردات کالا، ارز به چه شخص و شرکتی داده گردد، خارج از چارچوب وظایف بانک مرکزی است و نهادها و وزارتخانه های تخصصی در این مورد تصمیم گیری می نمایند.

واکنش بانک مرکزی به حواشی ترخیص لوازم خانگی آلمانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر: بانک مرکزی در واکنش به حواشی ایجاد شده درباره واردات 420 کانتیتر لوازم خانگی بوش توضیحاتی به این توضیح ارائه کرد:

همه اقشار جامعه و نهادهای ذیربط می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی از اسامی دریافت نمایندگان ارز آگاه شوند.

شایان ذکر است مشخص اینکه برای واردات کالا، ارز به چه شخص و شرکتی داده گردد، در فرایند تجارت خارجی کشور خارج از چارچوب وظایف بانک مرکزی است و نهادها و وزارتخانه های تخصصی در این مورد تصمیم گیری می نمایند.

همچنین بانک مرکزی به منظور شفافیت بیشتر در تخصیص ارز و برای دوری از هر گونه خطای انسانی و مداخلات فراقانونی، فرآیند تخصیص ارز را کاملاً سامانه محور نموده است. بدین شکل راه هرگونه سفارش پذیری در این فرایند بسته شده و تخصیص و تأمین ارز بر اساس سهمیه و اولویت گذاری وزارتخانه های ذیربط انجام می گردد.

در انتها باید به این موضوع اشاره نمود که سامانه برطرف تعهدات ارزی بانک مرکزی، عملکرد دریافت نمایندگان ارز را رصد می نماید و در صورت تخلف، بانک های عامل مکلف به برخورد قانونی هستند و در بانک مرکزی نیز واردنمایندگانی که به تعهدات ارزی خود پایبند نباشند، در فهرست سیاه قرار خواهند گرفت و از تخصیص دوباره ارز به آنها جلوگیری می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1291

به "واکنش بانک مرکزی به حواشی ترخیص لوازم خانگی آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بانک مرکزی به حواشی ترخیص لوازم خانگی آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید