نماینده کنگره آمریکا: ترامپ متهم اصلی تیراندازی ها است

به گزارش مینی نت به نقل از سی ان ان، کارین باس، عضو کنگره آمریکا در انتقاد از وضعیت اجتماعی کشورش گفت: شاهد آن هستیم یک سیاه پوست به نام آرد گاردنر به دست پلیس کشته می گردد و این پلیس حتی محکوم هم نمی گردد. این وضعیت وحشتناک است.

نماینده کنگره آمریکا: ترامپ متهم اصلی تیراندازی ها است

عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت کالیفرنیا، همچنین در ارتباط با منشا حوادث و تیراندازی های مرگبار اخیر در تگزاس و اوهایو و تداوم ناامنی ها گفت: هیچ تردیدی ندارم که این اقدامات ناشی از بی احساسی و یاغی گری رئیس جمهور است. اگر چه دست او روی ماشه اسلحه نیست، اما من او را متهم به خشونت می کنم. اگر نگاهی به عامل تیراندازی داشته باشید این همانند بخشی از سخنرانی ترامپ است. این تنها به نژادپرستی ضد آمریکایی های آفریقایی تبار مربوط نمی گردد. زمانی که ترامپ به مقام ریاست جمهوری رسید او حملات به لاتین تبارها را هم تشدید کرد. در دو سال و نیم اخیر آمریکایی های آفریقایی تبار، لاتین تبارها و افراد زیاد دیگری هدف حملات این رئیس جمهور قرار گرفته اند و آسیب دیده اند. این به منزله شکست و ناکامی برای کشور ما است.

نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا همچنین با ادامه نقدها خود از ترامپ، اضافه کرد که او یک زندگی مملو از حملات به رنگین پوستان را در سابقه خود دارد. او در سال 1960 همراه پدرش از طرف دولت فدرال متهم به تبعیض در ارائه مسکن شد. او به رنگین پوستان مسکن نمی داد. او آنچه که درباره آمریکایی های آفریقایی تبار می گوید تنها در جهت حمایت از شرکت هایش است. او سابقه ای طولانی در رابطه با نژادپرستی تبعیض آمیز به همراه دارد. در سخنرانی آینده وی هم شاهد همین اظهارات نژاد پرستانه خواهیم بود و او دموکرات ها را سرزنش خواهد نمود. ما در دو سال و نیم اخیر شاهد این موضوع بود ه ایم که این رئیس جمهور آشکارا دروغ می گوید.

اظهارات عضو مجلس نمایندگان آمریکا علیه ترامپ در حالی است که این کشور طی کمتر از یک هفته گذشته شاهد اتفاقات مرگباری از جمله تیراندازی در تگزاس، اوهایو و به تازگی نیز چاقوکشی مرگبار در کالیفرنیا بوده است که در نتیجه این حوادث بیش از 35 نفر تا کنون قربانی شده اند.

از سوی دیگر بسیاری از کاربران آمریکایی در شبکه های اجتماعی وقوع حوادث مرگبار اخیر را با سیاست های ضدمهاجرتی ترامپ و اظهارات نژادپرستانه اخیر او علیه نمایندگان رنگین پوست کنگره مرتبط دانسته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 255

به "نماینده کنگره آمریکا: ترامپ متهم اصلی تیراندازی ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده کنگره آمریکا: ترامپ متهم اصلی تیراندازی ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید