شهرداری&zwnjها نباید بدون شناسنامه فنی ملک پایان&zwnjکار صادرکنند

به گزارش مینی نت، تهران(پانا) - رئیس انجمن سازندگان شهر تهران می گوید شهرداری ها نباید بدون وجود شناسنامه فنی و ملکی انتها کار صادر نمایند این امر اگر به درستی انجام گردد باعث بالا رفتن کیفیت و عمر هر ساختمان می گردد و مصرف نماینده نهایی می تواند در زمان خرید یک ساختمان از کیفیت و عوامل اجرایی آن آگاهی داشته باشد.

شهرداری&zwnjها نباید بدون شناسنامه فنی ملک پایان&zwnjکار صادرکنند

شهاب سعات نژاد در گفت وگو با پانا گفت: متاسفانه بسیاری از شهرداری ها بدون وجود شناسنامه فنی و ملکی خاتمه کار را صادر می نمایند و سازمان های نظام مهندسی نیز الزام آنچنانی برای صدور این شناسنامه فنی و ملکی ندارند.

رئیس انجمن سازندگان شهر تهران توضیح داد: در بسیاری از موارد حتی بدون داشتن سازنده دارای صلاحیت ساختمان ها با کیفیت و ایمنی بسیار پایین در حال ساخت هستند و سرمایه های ملی به راحتی با کم شدن عمر ساختمان ها از بین می فرایند.

وی بیان کرد: این شناسنامه شامل نقشه های ساخت، مشخصات سازه و معماری، مکانیک، برق، تمامی آزمایشات ساختمان، چاه آرت، مشخصات تاسیسات، آسانسور و عوامل اجرای یک ساختمان است.

سعادت نژاد اضافه نمود: از دیگر الزامات صدور شناسنامه فنی، بیمه تضمین کیفیت ساخت 10 ساله، دریافت استانداردهای مصالح به کار رفته در ساختمان است که برای مصرف نماینده موارد فوق بسیار مهم است و می تواند کیفیت ساخت و عوامل اجرا نماینده آن را بشناسد.

رئیس انجمن سازندگان شهر تهران گفت: این شناسنامه باید توسط سازنده ذی صلاح (مجری) ثبت شده در زمان اجرای هر پروژه تکمیل و در انتهای کار مدارک فوق به تایید ناظر رسیده و تحویل سازمان نظام مهندسی شده تا شناسنامه فنی و ملکی صادر گردد.

وی تاکید نمود: شهرداری ها نباید بدون وجود شناسنامه فنی و ملکی خاتمه کار صادر نمایند این امر اگر به درستی عملیاتی گردد باعث بالا رفتن کیفیت و عمر هر ساختمان می گردد و مصرف نماینده نهایی می تواند در زمان خرید یک ساختمان از کیفیت و عوامل اجرایی آن آگاهی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1325

به "شهرداری&zwnjها نباید بدون شناسنامه فنی ملک پایان&zwnjکار صادرکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری&zwnjها نباید بدون شناسنامه فنی ملک پایان&zwnjکار صادرکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید