رشد 16 درصدی صادرات محصولات کشاورزی

به گزارش مینی نت، صادرات محصولات کشاورزی در 4 ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل به لحاظ ارزش و وزن به ترتیب 16 و 25 درصد رشد نشان می دهد.

رشد 16 درصدی صادرات محصولات کشاورزی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، طبق آمارهای کارشناسی شده سازمان توسعه تجارت ایران، صادرات محصولات کشاورزی در 4 ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل به لحاظ ارزش و وزن به ترتیب 16 و 25 درصد رشد نشان می دهد. طی دوره یادشده صادرات محصولات صنایع غذایی نیز به لحاظ وزنی نسبت به دوره مشابه سال قبل 11 رشد را نشان می دهد.

ظرفیت های فراوریی محصولات بخش کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی وابسته به این بخش مهم مالی نوید نشان دهنده قابلیت های متنوع این بخش برای ارزآوری بیشتر است.

همچنین، صادرات بخش کشاورزی به عنوان یکی از اولویت های اساسی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت ایران از حیث حمایت از فراوری و اشتغال در تمامی برنامه های پنج ساله توسعه کشور مورد توجه ویژه بوده است.

جای امیدواری است با کوشش همه فعالان مالی اعم از فراوریکنندگان و صادرکنندگان این حوزه برای فراوری و صادرات ناب و هدفمند و همچنین با یاری دستگاه های اجرایی برای تأمین و تجهیز زیرساختهای صادرات در مناطق فراوری و مبادی گمرکی به ویژه مناطق مرزی کشورمان به اهداف کمی پیش بینی شده دست یابد.

لازم به ذکر است؛ توسعه کمی و کیفی بخش کشاورزی به ویژه رشد هدفمند و اثربخش صادرات آن به عنوان مهمترین بخش کشور از حیث تأمین امنیت غذایی داخل و تأمین کننده بخشی از سبد صادرات غیرنفتی، نیازمند هماهنگی، همگرایی و هم افزایی هوشمندانه تمامی ارکان اجرایی و قانونگذاری کشور برای اتخاذ تدابیر راهگشا و به کارگیری مؤثر امکانات و ابزارها بوده و قطعاً هدف و اولویت نخست حمایت از جامعه بهره برداران پرکوشش و کشاورزان زحمتکش این بخش است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1124

به "رشد 16 درصدی صادرات محصولات کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 16 درصدی صادرات محصولات کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید