دیدار ماکرون با مقامات لبنانی و تشریح اهداف سفر به بیروت

به گزارش مینی نت، رئیس جمهور فرانسه با چند مقام لبنانی در بیروت دیدار و سه هدف برای سفر دوباره خود به لبنان مطرح کرد.

دیدار ماکرون با مقامات لبنانی و تشریح اهداف سفر به بیروت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه دیشب (دوشنبه شب) برای دومین بار از زمان انفجار بیروت (چهارم آگوست) به لبنان سفر کرد.

بر اساس گزارش روزنامه النهار لبنان، میشل عون رئیس جمهور لبنان از وی استقبال کرد و پس از آن با هم دیدار و گفت وگو کردند. عون در توییتی به زبان فرانسه به ماکرون خوشامد گفت، وی را دوست لبنان خواند و نوشت، او کسی است که به وعده هایش عمل می کند.

ماکرون نیز در سخنان خود در هنگام ورود به فرودگاه بیروت اظهار داشت، که به چه دلیل به لبنان آمده؛ اول اینکه در جریان کمک های انسان محبت آمیز به لبنان پس از انفجار بیروت قرار بگیرد.

وی گفت، فرانسه در نهم آگوست کنفرانسی بین المللی تحت نظارت سازمان ملل در پاریس برای سازماندهی این کمک ها برگزار کرده و بر شفافیت در این خصوص تأکید دارد.

ماکرون ادامه داد، دلیل دوم سالگرد صدمین سال تشکیل کشور فعلی لبنان (در 1920) است. وی درباره دلیل سوم گفت: همچنین هدف این سفر اطلاع از شرایط سیاسی است... من دیدم که فرایند سیاسی در آخرین ساعات با مأمور کردن نخست وزیر آغاز شد و طبیعتا موافقت با آن یا عدم موافقت، به من مربوط نیست زیرا این موضوع به حاکمیت لبنان مربوط می شود اما تأکید می کنم که وی (مصطفی ادیب) قادر به تشکیل دولتی مهم برای خدمت به لبنان و ملت آن، دادن پیشنهاداتی برای مقابله با فساد به منظور عدالت و اجرای اصلاحات در زمینه برق، بازسازی بندر، اداره بهتر بانک مرکزی و نظام بانکی است.

رئیس جمهور فرانسه در سرانجام بر حمایت از لبنان تأکید کرد.

ماکرون سپس با سعد الحریری رئیس جریان المستقبل و نخست وزیر اسبق لبنان در کاخ صنوبر دیدار کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان ان ان ای، این دیدار شامل آخرین تحولات سیاسی و شرایط عمومی در لبنان و روابط دو جانبه بود.

قرار است ماکرون امروز (سه شنبه) از بندر بیروت بازدید کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1150

به "دیدار ماکرون با مقامات لبنانی و تشریح اهداف سفر به بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار ماکرون با مقامات لبنانی و تشریح اهداف سفر به بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید