درخواست مهم جامعه معلولان از مسئولان وزارت بهداشت

به گزارش مینی نت، تهران (پانا) - شبکه دو سیما در برنامه زعفران، میزبان سجاد سالاروند سریع ترین مرد ایرانی با دو پای مصنوعی بود.

درخواست مهم جامعه معلولان از مسئولان وزارت بهداشت

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، سالاروند ورزشکاریست که 5 سال پیش در اثر تصادف دو پای خود را از دست داد؛ اما این بهانه ای نشد تا از حرکت بایستد یا خانه نشین گردد.

45 روز پس از تصادف قله آرارات را فتح کرد. پس از آن بر بام ایران، دماوند ایستاد. او در کنار این کوشش های ورزشی، دست دیگران را نیز گرفت تا از جا برخیزند.

سالاروند مقابل دوربین از مسئولان وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی درخواست کرد تا یاری نمایند معلولان رویاهای خود را زندگی نمایند؛ اگر هزینه پروتز دست یا پای قطع شده که به اشتباه در فهرست جراحی زیبایی و هم ردیف جراحی بینی قرار گرفته است، به جزیی ضروری تبدیل گردد.

با رفع کردن این سوتفاهم قطعا تعداد زیادی از معلولان زندگی عادی در پیش می گیرند.

در بخش بعدی گفت و گو، محمدمهدی بخشی به جمع پیوست. محمدمهدی، 5 ساله با کوشش پدر و مادر توانسته با دو پای مصنوعی به تجربه چند رشته ورزشی بپردازد.

محمدمهدی هر چند پسربچه ای کوچک است اما رویاهای بزرگی دارد. او می خواهد روزی پرچم کشورش را در پارالمپیک بالا ببرد.

زعفران، برنامه ای از گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه دو سیماست که به تهیه نمایندگی محمد سلوکی و با سردبیری و کارگردانی افشین لیاقت آدینه 10 صبح به طور زنده روی آنتن می رود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1244

به "درخواست مهم جامعه معلولان از مسئولان وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مهم جامعه معلولان از مسئولان وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید