خبرنگاران فروشگاه های مجازی و اینترنتی در مازندران فعال می شود

به گزارش مینی نت، ساری - خبرنگاران - استاندار مازندران با تاکید بر این که واحدهای صنفی استان تا 15 فروردین ماه سال جاری تعطیل است ، به متخلفان صنفی که از این محدودیت ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا سرپیچی کنند ، هشدار داد.

خبرنگاران فروشگاه های مجازی و اینترنتی در مازندران فعال می شود

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان روز سه شنبه در نشست استانی مقابله با کرونا گفت : واحدهای صنفی مازندران تا 15 فروردین تعطیل هستند و در این راستا مجمع امور صنفی استان تا به امروز همراهی خوبی داشته و واحدهای صنفی که از مصوبه ستاد مقابله با کرونا همراهی نداشته باشند، برخورد خواهد شد.

کننده عالی دولت در مازندران خواهان گسترش فعالیت فروشگاههای مجازی و اینترنتی برای تامین نیازمندی های مردم در روزهای تعطیل بازار شد و اضافه نمود : در شرایط فعلی خوشبختانه آمار وروی و خروجی بیمارستان ها به حالت تعادل رسید و این فرایند را مرهون همراهی مردم و مجاهدت درمانگران هستیم.

حسین زادگان همچنین از همراهی مردم، خیرین و گروه های جهادی در تولید ماسک و لباس ایزوله قدردانی کرد و گفت که فعالیت بیشتر بخش خصوصی در تولید تجهیزات حفاظتی نیز قابل تحسین است.

بررسی میدانی شرایط شهرستانها از سوی بازرسان

رییس ستاد مقابله با کرونای مازندران با اشاره به انتصاب بازرسین ویژه اش در شهرستان ها ، هدف از این کار را بررسی میدانی و گزارش گیری مستمر از فعالیت مقابله با کرونا در شهرستان ها و کسب اطمینان از اجرای مصوبات ستاد گفت.

حسین زادگان گفت : بازرسان تا انتها ویروس کرونا در استان فعالیت خواهند داشت و هر گونه کم کاری مسئولان و دستگاه های متولی در این حوزه پذیرفتنی نخواهد بود.

وی تشکیل پدافند زیستی در روستاها را برای پیشگیری و مقابله با کرونا موثر دانست و گفت : اقدام هایی که از سوی همه دستگاه ها، نهادها و ارگان ها انجام شده سبب شده است تا شرایط روستاهای استان نسبت به شهرها مطلوب تر باشد.

کننده عالی دولت در مازندران گفت : برای این که با آغاز فصل کشاورزی؛ روستاهای ما نیز درگیر نشوند مقرر شد نیازمندی های روستاییان برای کشت برنج از طریق بانک نشاء تامین شود.

حسین زادگان اضافه نمود : در این ارتباط شیوه نامه ای تدوین شد که بزودی به دهیاران و شوراها ابلاغ می شود تا در زمین هایی که فعالیت می کنند همه موازین بهداشتی را رعایت کنند تا روستاها همچنان سلامتشان به خطر نیفتد.

عدم تجمع در پارک های جنگلی

استاندار مازندران یکی از نگرانی های پیش رو را بزرگداشت روز طبیعت در استان دانست و گفت : مردم در ایام پیش رو در پارک ها و پارک های جنگلی حضور پیدا نکنند و اقدامات پیشگیرانه برای عدم تجمع مردم در مکان های مشخص که محل تراکم مردم در روز طبیعت در سال های گذشته بوده است، صورت می گیرد .

وی اضافه نمود : فرمانداران موظفند مساله را مدیریت کنند و کسانی هم که رعایت نکنند برخورد قانونی با آن ها صورت می گیرد.

کاهش 80 درصدی ورودی مسافربه مازندران

استاندار مازندران یکی از اقدمات مثبت انجام شده در استان را کاهش میزان ورودی مسافر و جهانگرد نوروزی برشمرد و گفت: با کار فرهنگی و رسانه ای ، آمار مسافران وروی به استان نسبت به سنوات گذشته 80 درصد کاهش یافت و مسافرانی هم که وارد شدند و کسانی که به استان سفر کردند ، موظف به رعایت توصیه های بهداشتی هستند.

حسین زادگان هرگونه سفر به استان را به هر بهانه ای غیرقابل قبول توصیف کرد و اضافه نمود : به کسانی که در موج دوم تعطیلی قصد سفر به مازندران را دارند توصیه می شود این کار را نکنند چون در شرایط فعلی مازندران نمی تواند پذیرای مسافران باشد.

استان مازندران از روز اول اسفند با رسانه ای شدن شناسایی 2 بیمار مشکوک به کرونا که سفری به قم داشتند به صورت رسمی وارد حلقه مناطق آلوده به ویروس کووید 19 شد.

بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ، این ویروس تا به امروز حدود 2 هزار نفر را به صورت قطعی مبتلا کرد و دهها تلفات بر جای گذاشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 863

به "خبرنگاران فروشگاه های مجازی و اینترنتی در مازندران فعال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فروشگاه های مجازی و اینترنتی در مازندران فعال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید