خبرنگاران توسعه دولت الکترونیک در صندوق بازنشستگی کشوری

به گزارش مینی نت، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در یادداشتی در صفحه اینستاگرام، به تشریح عملکرد این صندوق در زمینه ارتقای دولت الکترونیک پرداخته است.

خبرنگاران توسعه دولت الکترونیک در صندوق بازنشستگی کشوری

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران از اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر افتخاری در این یادداشت نوشت: چند روز پیش، رئیس محترم جمهور از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان وزارتخانه پیشگام و برتر در توسعه دولت الکترونیک و شفافیت تقدیر کردند. این موفقیت را به جناب آقای محمد شریعتمداری، وزیر محترم و همه مدیران و کارکنان خدوم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تبریک می گویم و به سهم خود لازم می دانم گزارش کوتاهی را از برنامه های مرتبط با دولت الکترونیک در صندوق بازنشستگی کشوری به آگاهی برسانم.

این برنامه ها که تحت راهبری کمیته ای به نام توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اجرا می شوند، در سه بخش قابل شرح هستند:

اول، گسترش ارایه خدمات الکترونیکی به بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری که شامل بهره برداری از سامانه های گوناگون خدمات الکترونیکی از جمله سامانه جامع احکام، سامانه درخواست و صدور گواهی کسر از حقوق، سامانه حواله های الکترونیکی و نیز، طراحی بهره برداری از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق و نرم افزار تلفن همراه صبا بوده و موجب شده است که رفت وآمد بازنشستگان عزیز به واحدهای صندوق در مرکز و استان ها به شکل چشمگیری کاهش پیدا کند. ضمن آن که به زودی کلیه خدمات صندوق به وسیله دفاتر دولت الکترونیک نیز به ذی نفعان ارایه خواهد شد.

دوم، گسترش ارایه خدمات الکترونیکی به شاغلان مشترک صندوق و دستگاه های اجرایی مرتبط با آنان که تا کنون به طراحی و بهره برداری از شش سامانه خدمتی مانند سامانه استعلام سوابق شاغلان، سامانه پرداخت کسور بیمه خویش فرمایی و سامانه دریافت اطلاعات شاغلان دستگاه های دولتی انجامیده است. یکی از مهم ترین کارکردهای این سامانه ها، جلوگیری از مسائل مشترکان صندوق در بدو بازنشستگی و تقویت ارتباط مستمر آن ها با این نهاد است.

سوم، هوشمندسازی و توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات که بستر لازم را برای توسعه خدمات الکترونیکی فراهم آورده است. در این بخش نیز طی یک سال گذشته اقدام های مهمی مانند توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی کشوری؛ توسعه زیرساخت های ارتباطی با سازمان فناوری اطلاعات، سازمان بیمه سلامت، سازمان تأمین اجتماعی و سازمان ثبت احوال صورت پذیرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1559

به "خبرنگاران توسعه دولت الکترونیک در صندوق بازنشستگی کشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توسعه دولت الکترونیک در صندوق بازنشستگی کشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید