جزئیات فروش فوق العاده سایپا؛ متقاضیان در سامانه امتا پیش ثبت نام نمایند

به گزارش مینی نت، معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه خودروسازی سایپا گفت: براساس تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت فرآیند فروش فوری محصولات گروه خودروسازی سایپا تغییر نموده و از هفته آینده تحت عنوان فروش فوق العاده محصولات سایپا اجرا خواهد شد.

جزئیات فروش فوق العاده سایپا؛ متقاضیان در سامانه امتا پیش ثبت نام نمایند

به گزارش سایپانیوز، عباس قاسمی در تشریح تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت و گروه خودروسازی سایپا برای اجرای شیوه های جدید فروش خودرو گفت: در شیوه جدید نیز کمرنگ کردن نقش واسطه گران و ایجاد سازوکار شناسایی و عرضه به مصرف نماینده واقعی خودرو در صدر اولویت های سایپا قرار گرفته است و به همین دلیل، علاوه بر اقدامات سابق، محدودیت های جدیدی نیز در نظر گرفته شده است.

قاسمی ادامه داد: ثبت نام فقط یک خودرو با کد ملی منحصر به فرد، سن بالای 18 سال، فاصله زمانی تا آخرین خرید خودرو از سایپا، در رهن بودن خودرو تا یک سال به واسطه اعطای تسهیلات و عدم امکان صلح از جمله اقداماتی بود که سایپا پیشتر برای جلوگیری از واسطه گری انجام داده، اما در سیستم جدید فروش محصولات، علاوه بر حفظ شرایط قبلی، محدودیت های جدیدی نیز اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: با همکاری سازمان توسعه تجارت سامانه احراز اطلاعات فردی موسوم به امتا راه اندازی شده تا با استفاده از آن معینات شناسنامه ای، شماره حساب بانکی و شماره تلفن همراه متقاضیان خرید خودرو را با هم مطابقت دهیم چرا که لازم است اطلاعات هویتی و کد ملی متقاضی با شماره حساب واریز وجه مطابقت کامل داشته باشد تا امکان بازگشت پول به حساب مشتریان در صورت عدم انتخاب در قرعه کشی فراهم باشد.

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا در تشریح فرآیند فروش فوق العاده محصولات سایپا اظهار کرد: در اجرای این طرح ابتدا متقاضیان ثبت نام خودرو به وب سایت رسمی گروه خودروسازی سایپا مراجعه نموده و با درج معینات کامل، مراحل پیش ثبت نام را انجام داده و نام کاربری و رمز ورود به سامانه دریافت می نمایند.

قاسمی با بیان اینکه سامانه امتا طی یک هفته و به صورت اتوماتیک، ثبت نام های اجرا شده و اطلاعات مشتریان را آنالیز و راستی آزمایی می نماید، اضافه کرد: پس از این مرحله، متقاضیان یک هفته فرصت دارند تا 50 درصد از مبلغ خودرو موردنظر خود را به حساب سایپا واریز نمایند. پس از یک هفته فرایند ثبت نام متوقف می گردد و قرعه کشی برای تخصیص خودرو به مشتریان با حضور نمایندگانی از سازمان های ذی ربط و دستگاه های نظارتی از طریق نرم افزار انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از انجام قرعه کشی اسامی منتخبین توسط مبادی رسمی اطلاع رسانی گروه سایپا اعلام خواهد شد و آن ها تا یک هفته فرصت خواهند داشت تا 50 درصد به جامانده مبلغ خودرو را واریز نموده و برای نهایی شدن فرآیند خرید خودرو خود، تکمیل وجه نمایند.

قاسمی با بیان اینکه خودرو کسانی که در قرعه کشی برنده می شوند، سه ماه پس از تکمیل وجه تحویل داده خواهد شد، اضافه کرد: مبلغ پرداختی کسانی که در قرعه کشی برنده نشده اند نیز طی یک هفته پس از معین شدن نتایج به حساب متقاضیان بازگردانده خواهد شد، به همین دلیل لازم است که پرداختی اولیه از حسابی باشد که متعلق به متقاضی اصلی خرید خودرو است.

وی در مورد تعداد خودرو هایی که در هر مرحله از فروش فوق العاده سایپا به مشتریان عرضه می گردد نیز اظهار کرد: براساس توافق های انجام شده، خودروسازان می توانند تا سقف 40 درصد از تولیدات روزانه خود را به صورت فروش فوق العاده عرضه نمایند و 60 درصد به جامانده نیز به ایفای تعهدات گذشته و همچنین طرح های پیش فروش اختصاص خواهد یافت.

منبع: فرارو
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 987

به "جزئیات فروش فوق العاده سایپا؛ متقاضیان در سامانه امتا پیش ثبت نام نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فروش فوق العاده سایپا؛ متقاضیان در سامانه امتا پیش ثبت نام نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید