تهدید جان شهروندان از سوی ساختمان های نیمه کاره و رها شده

به گزارش مینی نت، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آتش نشانی هر چند وقت یکبار با حوادثی در ساختمان های نیمه کاره رها شده یا در حال ساخت دست و پنجه نرم می نماید گفت: ساختمان های نیمه کاره ای که بعد از مدتی رها می شوند، ایمنی عابران و امنیت شهروندان را تهدید می نمایند.

تهدید جان شهروندان از سوی ساختمان های نیمه کاره و رها شده

جهت دریافت خدمات تعمیرات ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

سید جلال ملکی در گفت و گو با مینی نتدر باره ایمنی ساختمان های در حال ساخت و نیمه کاره گفت: هرچند وقت شاهد حوادثی در ساختمان های نیمه کاره ای هستیم که قرار است پس از اتمام ساخت به مجتمع تجاری، کارگاه، منزل مسکونی و... تبدیل شوند. این نوع از حادثه ها از حادثه های پرتکراری هستند که بسیار شاهد آن بودیم، همین موضوع به ما یادآوری می نماید که باید به ایمنی این دسته از سازه های در دست ساخت توجه کنیم.

وی با بیان اینکه ساختمان های نیمه کاره ای که بعد از مدتی رها شده اند هم یکی از معضلاتی هستند که به دلایل مختلفی باعث وقوع حادثه در شهر می شوند، گفت: این ساختمان ها ایمنی عابران و امنیت شهروندان را تهدید می نمایند، همچنین نمای شهری را هم تحت تاثیر قرار می دهند بنابراین باید به ایمنی این مکان ها توجه بیشتری گردد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با تاکید بر این موضوع که آتش نشانی هر چند وقت یکبار با حوادثی در ساختمان های نیمه کاره و رها شده یا در حال ساخت دست و پنجه نرم می نماید گفت: این حوادث علاوه بر اینکه خسارت اقتصادی بسیاری بر جای می گذارد، خسارت های جانی جبران ناپذیری هم دارند، برای مثال ممکن است داربست های یک ساختمانی که پیش از بهره برداری به صورت نیمه کاره رها شده بعد از مدتی مقاومت خود را از دست داده و فروریزد و در پی آن عابری که از آن محل می گذرد را دچار مصدومیت گردد؛ البته که از سال 95 قوانینی در این زمینه تصویب شده و ارتقای ایمنی این محل ها در دستور کار قرار گرفته است، سازمان آتش نشانی نیز در موضوعاتی مثل تاییدیه های ایمنی ساختمانی آن ها را مورد ارزیابی قرار می دهد و نظارت می نماید.

وی گودهای رها شده را هم یکی از محل هایی دانست که ممکن است موجب وقوع حادثه شوند و گفت: به همین دلیل طی سال های اخیر از فعالیت بیش از یک هزار مورد ملک نا ایمن در مراحل مختلف اعم از گودبرداری، اسکلت بندی، ستون گذاری، سقف زنی و سفت کاری با حکم مراجع قضائی جلوگیری شده است .

سخنگوی سازمان آتش نشانی در خاتمه با تاکید بر اینکه بارها با آتش سوزی در ساختمان های نیمه کاره روبرو شدیم گفت: یکی از دلایل وقوع این دسته از آتش سوزی ها انبار کردن نا ایمن مواد ساختمانی است. گاهی افرادی که در حال ساخت ساختمان هستند یک طبقه را به انبار اختصاص می دهند و مواد قابل اشتعال را در یک محل نگهداری می نمایند. همین امر موجب می گردد که ریسک خطر آتش سوزی بیشتر گردد.

ملکی در خاتمه با تاکید بر اینکه در بعضی از ساختمان های نیمه کاره مواد قابل اشتعال نیز نگهداری می گردد گفت: همین امر ریسک وقوع حادثه را نیز افزایش می دهد، ریزش آوار نیز یکی از دلایلی است که حادثه در این محل ها اتفاق می افتد و جان افراد را تهدید می نماید،

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 586

به "تهدید جان شهروندان از سوی ساختمان های نیمه کاره و رها شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید جان شهروندان از سوی ساختمان های نیمه کاره و رها شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید