کوشش ناکام تروریست ها برای بر هم زدن راهپیمایی اربعین

به گزارش مینی نت، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد که تروریست ها کوشش زیادی برای ایجاد ناامنی و برهم زدن مراسم راهپیمایی اربعین داشتند.

کوشش ناکام تروریست ها برای بر هم زدن راهپیمایی اربعین

به گزارش مینی نت، سرلشکر محمد باقری در مراسم تقدیر از خادمان اربعین حسینی که صبح امروز در ستاد مرکزی ناجا برگزار گردید، گفت: اربعین و مراسم آن نمادی از وحدت و جوشش ملت ایران، ملت عراق و دیگر آزادیخواهان و علاقه مندان به اهل بیت و امام حسین (ع) در سراسر دنیا شده است که نشان می دهد اعتقاد اسلامی می تواند منجر به چه سیل عظیمی گردد.

وی با اشاره به تجمعاتی با جمعیتی کمتر از اربعین در سطح دنیا اظهار کرد: دیده اید که چطور در مراسم هایی با حضور چندین هزار نفر رسانه ها طوری به آن پرداخته و مسئله را بزرگ می نمایند که انگار چه رویدادی اتفاق افتاده است اما سال هاست که مراسم و موج عظیم اربعین به راه افتاده و سالانه بین 15 تا 20 میلیون نفر در آن گردهم جمع می شوند اما هیچ پوشش رسانه ای داده نمی گردد.

باقری مراسم اربعین را گامی بزرگ در راستای شکل گیری تمدن بزرگ اسلامی برشمرد و گفت: اربعین نمایش دهنده اتحاد است و مراسمی اصیل با پیامی دنیای است. حتی در این ایام گروه های شیعه و مسلمانانی که ممکن است در ظاهر با شیعیان اختلاف داشته باشند وحدت بی نظیری را از خود به نمایش می گذارند. حتی از سایر ادیان الهی نیز در این مراسم حضور پیدا می نمایند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: خواسته استکبار دنیای ایجاد شکاف و فاصله میان دو کشور و دو ملت ایران و عراق است اما شما ببینید که در ایام اربعین این دو ملت که سابقه درگیری با یکدیگر را هم دارند چطور عاشقانه در کنار هم قرار گرفته و ملت عراق از زائران ایرانی استقبال می نمایند. این یک اتفاق کوچک نیست.

باقری از کوشش تروریست ها برای ایجاد ناامنی در مراسم اربعین اطلاع داد و گفت: در اربعین امسال به برکت خون شهدا و با اقدامات انجام گرفته علیرغم مسائلی نظیر افزایش دمای هوا، کوشش تروریست ها برای ناامنی در مرزها و راستا حرکت زائران در عراق و اماکن متبرکه، وقوع اعتراض در عراق پیش از ایام اربعین، مسائل و مسائل مالی و... باز هم ملت ایران و عراق و دو دولت ایران و عراق به گونه ای رفتار کردند که سبب افزایش چشمگیر جمعیت زائران شد به طوری که آمار یک میلیون و 700 هزار زائر ایرانی کربلا در سال گذشته به بیش از سه میلیون نفر در امسال رسید.

وی به نقش نیروی انتظامی در راهپیمایی اربعین اشاره نمود و گفت: تمام نیروهای مسلح در کنار پلیس فعالیت داشتند اما پلیس به عنوان نیرویی محوری در این ایام فعالیت کرد و با ایجاد قرارگاه، اشراف اطلاعاتی و به کار گیری هزاران نفر از نیروهای خود اقدامات خوبی را در مراسم اربعین انجام داد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: امسال یکی از ابتکارات ناجا برگ تردد بود و منجر به تسهیل در سفر زائران شد. همچنین شرایطی فراهم شد تا آن دست از مشمولان غیرغایب سربازی نظیر دانشجویان و طلاب بدون سپردن وثیقه از کشور خارج شوند.

باقری با اشاره به رضایت از برگزاری مراسم اربعین گفت: امسال حقیقتا طرف عراقی مطالبات ما را انجام داد و ضروری است که از آنان نیز تقدیر کنیم چرا که هماهنگی با این کشور تجربه کوچکی نیست.

وی از مسئولان و فرماندهان پلیس خواست که نقاط قوت و کاستی خود را در طرح امسال اربعین آنالیز و استخراج نمایند تا در سال آینده بعضی از مسائل که شاهد آن بودیم نیز برطرف شده و خدمات بیشتری ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 573

به "کوشش ناکام تروریست ها برای بر هم زدن راهپیمایی اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش ناکام تروریست ها برای بر هم زدن راهپیمایی اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید