تعریف ردیف بودجه برای احداث بیمارستان رازی و پورسینا

به گزارش مینی نت، خبرنگاران/گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه باید فضای فیزیکی درمان در استان توسعه پیدا کند، گفت: بیمارستان رازی و پورسینا با توجه به بافت قدیمی شان به همت رئیس سازمان برنامه وبودجه و وزارت بهداشت در ردیف بودجه ملی برای احداث قرار گرفتند.

تعریف ردیف بودجه برای احداث بیمارستان رازی و پورسینا

دکتر ارسلان سالاری امروز در نشست شورای سلامت شهرستان صومعه سرا که در سالن فرمانداری شهرستان صومعه سرا برگزار گشت. با برشمردن برخی از اقدامات طی یک سال اخیر، اظهار کرد: شش دستگاه CT اسکن وارد گیلان شده که حداقل ارزش ریالی هرکدام آن ها حدود پنج میلیارد تومان است.

وی با اشاره به مزیت راه اندازی CT اسکن در بیمارستان های شهرستانی، افزود: با راه اندازی این دستگاه ها از ارجاع بیماران به مرکز استان و همچنین هدایت به سمت مراکز خصوصی جلوگیری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با برشمردن سایر اقدامات حوزه سلامت در گیلان، گفت:11 دستگاه اکسیژن ساز،850 قلم تجهیزات پزشکی، راه اندازی دو بیمارستان در لنگرود و تالش در کنار سایر اقدامات زیرساختی و توسعه ای در گیلان طی یک سال اخیر فراهم شده است.

CT اسکن بیمارستان صومعه سرا باید پیش از دهه فجر به بهره برداری برسد

وی با تأکید بر اینکه باید فضای فیزیکی درمان در استان به ویژه در مرکز استان توسعه پیدا کند، گفت: بیمارستان رازی و پورسینا با توجه به بافت قدیمی شان به همت رئیس سازمان برنامه وبودجه و وزارت بهداشت در ردیف بودجه ملی برای احداث قرار گرفتند.

سالاری با تأکید بر تسریع در تکمیل پروژه های حوزه سلامت در شهرستان صومعه سرا، گفت: CT اسکن بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر باید قبل از دهه مبارک فجر راه اندازی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به رویکرد وزارت بهداشت مبنی بر اتمام تمامی پروژه های نیمه تمام حوزه سلامت تا سرانجام سال، گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام در گیلان به ویژه در شهرستان صومعه سرا علاوه بر دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی موجب افزایش درامد اختصاصی می شود.

لزوم توجه به کمبود نیروی انسانی و دستگاه دیالیز در صومعه سرا

سید جلال سیدمحمدی، فرماندار شهرستان صومعه سرا نیز در این نشست ضمن تقدیر از زحمات کادر سلامت به ویژه در ایام کرونا، اظهار کرد: گرچه کادر سلامت استان و شهرستان در حوزه بهداشت و درمان زحمات بیشماری داشته اند، اما همچنان مسائل بزرگی در حوزه سلامت صومعه سرا وجود دارد و نیازمند توجه بیش ازپیش است.

وی با اشاره به طرح های توسعه و عمرانی صومعه سرا، افزود: تلاش های خوبی درزمینهٔ احداث اورژانس شده و علاوه بر آن یک دستگاه CT اسکن به شهرستان واردشده و مقدمات مکفی برای راه اندازی آن فراهم و امیدواریم تا 22 بهمن افتتاح شود.

فرماندار شهرستان صومعه سرا با اشاره به کمبود نیرو در حوزه سلامت، گفت: در بخش پرستار و منشی در سطح شهرستان با کمبود عدیده روبرو هستیم و انتظار داریم مسائل در این حوزه رفع شود.

سیدمحمدی با اشاره به طرح های حوزه بهداشت صومعه سرا نیز گفت: چند خانه بهداشت به همت دانشگاه و خیرین ساخته شده و باید از سوی متولیان امر تجهیز به ملزومات بهداشتی شود.

رئیس شورای سلامت شهرستان صومعه سرا با اشاره به کمبود دستگاه دیالیز در صومعه سرا به سبب مستهلک بودن دستگاه های قدیمی، بیان نمود: 80 بیمار دیالیزی در صومعه سرا وجود دارند که برای خدمت رسانی مطلوب تر نیازمند تعداد بیشتری دستگاه دیالیز هستند.

احداث پروژه های عمرانی صومعه سرا تسریع شود

سید کاظم دلخوش اباتری، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خواستار تسریع در احداث پروژه های عمرانی شهرستان صومعه سرا ازجمله کلینیک تخصصی بیمارستان و مرکز درمانی بازار جمعه و اورژانس به منظور بهره برداری تا سرانجام عمر دولت مستقر شد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با تقدیر از زحمات کادر سلامت به ویژه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افزود: قبل از مسئولیت دکتر سالاری در دانشگاه، بیمارستان صومعه سرا خرابه ای بود اما اکنون شرایط درمان بسیار در شهرستان مطلوب شده اما باید همچون سایر شهرستان های کم برخوردار به صومعه سرا بیشتر نگریسته شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1329

به "تعریف ردیف بودجه برای احداث بیمارستان رازی و پورسینا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعریف ردیف بودجه برای احداث بیمارستان رازی و پورسینا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید