تأثیر مخرب کرونا بر شنوایی اثبات شد

به گزارش مینی نت، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد که ابتلاء به ویروس کرونا بر شنوایی انسان هم تأثیر منفی می گذارد و باعث وقوع مشکلاتی مانند وزوز مداوم گوش می گردد.

تأثیر مخرب کرونا بر شنوایی اثبات شد

به گزارش خبرنگاران، از جمله مسائلی که ممکن است به علت ابتلاء به کرونا برای افراد پیش بیاید می توان به کاسته شدن از شنوایی یا فقدان کامل آن، وزوز گوش و سرگیجه اشاره نمود.

تکمیل این تحقیق در دانشگاه منچستر در حدود یک سال طول کشیده و یکی از جامع ترین پژوهش های اجرا شده در خصوص تأثیر کرونا بر شنوایی انسان است. بر اساس آنالیز یادشده تعداد زیادی از افراد از وقوع مسائل مربوط به شنوایی در اولین روزهای ابتلاء به کرونا خبر می دهند و این مسائل ممکن است برای مدتی طولانی ادامه یابند.

این آنالیز با درهم آمیختن نتایج 28 پژوهش مختلف اجرا شده و نشان می دهد 7.6 درصد از مبتلایان به کرونا با مشکل کاهش شنوایی روبرو شده اند، 7.2 درصد دچار سرگیجه شده اند و 14.8 درصد هم مشکل وزوز گوش داشته اند.

معمولاً حس وزوز کردن گوش زمانی در افراد ایجاد می گردد که گوش آنها به علت قرار دریافت مداوم در معرض آلودگی های صوتی یا عفونت آسیب دیده باشد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که ویروس کرونا به طور مستقیم باعث شکل گیری عفونت در گوش می گردد.

در عین حال محققان در حال آنالیز های دقیق تر برای معین کردن میزان دقیق آسیب های گوش انسان به علت ابتلاء به کرونا هستند.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1525

به "تأثیر مخرب کرونا بر شنوایی اثبات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأثیر مخرب کرونا بر شنوایی اثبات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید