بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرا رسیدن روز جمهوری اسلامی

به گزارش مینی نت، جهاددانشگاهی با صدور بیانیه ای در آستانه یوم الله 12 فروردین ماه، ضمن تکریم ارواح مطهر شهدا و ابراز حق شناسی و قدردانی از تدبیر رهبر انقلاب به جهت نامگذاری سال 1399 به عنوان سال جهش فراوری آن هم در تداوم سال رونق فراوری بار دیگر برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی هم پیمان شدند.

بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرا رسیدن روز جمهوری اسلامی

متن بیانیه این نهاد به توضیح زیر است:

معجزه انقلاب اسلامی به مدد انفاس قدسیه امام راحل(ره)، معادن و گنجینه های ایمان قلوب مردم ایران را احیا کرد آنچنان که خود در آزمون عظیم فروردین 1358 با سرانگشتان اراده ملی، ضمن اعلام آمادگی برای به دست دریافت اداره کشور، نظام مردمسالارشان را بر مبنا و محتوای آسمانی دین مبین اسلام پایه گذاری کردند.

بی شک ایمان، زمینه ساز توفیق ملت در تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هست؛ ایمانی که عزت آفرین است؛ خالق صبر و استقامت و جهاد در جهت نورانی رسیدن به اهداف و آرمان هاست و ثمره آن آزادی، استقلال و رهایی از بندهای مرئی و نامرئی وابستگی به نظام های مادی گرا و غیر خدایی است. از این رو، در تضاد کامل با نیّات، اهداف، منافع و فرهنگ شیطانی شایع شده استکبار دنیای است.

ملت غیور، عزتمند و عدالتخواه ایران اسلامی 41 سال است که با صبر و ایثار خود، دشمنی های نو به نو نظام سلطه را دفع می کند و به سوی قله پیشرفت و قدرت حرکت می کند.

اگر روزی نظام خودباخته و وابسته پهلوی، فرهنگ وابستگی و اظهار عجز در برابر قدرت ها را ترویج می داد، امروز امپراطوری رسانه ای نظام سلطه با حجم صدها برابر و بی وقفه، ملت ایران را حتی در زمان بحران های عظیم، هدف انبوهی از هجمه ها قرار داده و طوری وانمود می نمایند که ایران متکی به مکتب اسلام ناب، قادر به حل مسائل نیست؛ اما تاریخ، خود، شاهد است که مردم سربلند ایران اندکی بعد از رأی به جمهوری اسلامی و در سال 1359 مقارن با شروع جنگ تحمیلی چگونه بر سر انتخاب و عهد خود ماندند و حماسه ای را شروع کردند که دنیا را به شگفتی واداشت. رشادت ها، جانفشانی ها و ایثارگری ها پس از دفاع مقدس سرانجام نیافت و این چشمه جوشان و جهت نورانی تا به امروز در دل تاریخ انقلاب ادامه یافته است.

مصداق شاخص این روزها، عزم ملی و جهاد عظیم در مقابله با دشمنان تهدید نماینده سلامت مردم است. اهمیت این اقدام ارزشمند زمانی بیشتر درک می گردد که بدانیم مسئولان و ملت ایران از دل بحران ها، رزمایش های همه جانبه ای برای رسیدن به اهداف والا برنامه ریزی و اجرا می نمایند.

ایران، امروز هنرمندانه با همدلی ایرانیان، عرصه نمایش مجموعه ای از فضائل در برابر کلکسیونی از رذائل آمریکا در دشمنی با ملت ایران است.

به فضل الهی با راهنمایی های رهبر معظم انقلاب اسلامی و اقدام و عمل مجاهدانه فرزندان ملت به زودی شاهد سربلندی بیش از پیش ایران عزیز خواهیم بود.

نهاد انقلابی و مردمی جهاددانشگاهی ضمن تکریم ارواح مطهر شهدا به ویژه جهادگران شهید مدافع سلامت و ابراز حق شناسی و قدردانی از تدبیر رهبر انقلاب به جهت نامگذاری سال 1399 به عنوان سال جهش فراوری آن هم در تداوم سال رونق فراوری با افتخار اعلام می کند نتایج روشن و نویدبخش در راهی که این نهاد برای نیل به هدف مهم فراوری فناوری بومی و محصولات استراتژیک دانش بنیان از سالیان گذشته شروع نموده امروز خودنمایی می کند و احتیاج جامعه اسلامی را در عرصه های مختلف برآورده ساخته است. آگاه الفجر پیروزی های علمی و فناورانه در سال 99 از دل بحران اخیر سر بر آورده و به همت جهادگران جهاددانشگاهی تا سرانجام سال ادامه خواهد داشت.

اعضای این نهاد انقلابی با عظیمداشت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی ایران با آرمان های امام خمینی(ره) و شهیدان راه حق پیمان دوباره می بندند و برای سربلندی کشور از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 879

به "بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرا رسیدن روز جمهوری اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرا رسیدن روز جمهوری اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید