بهبودیافتگان کرونا قبل از تزریق واکسن سطح آنتی بادی را اندازه بگیرند

به گزارش مینی نت، ایرنا/دکتری فیزیولوژی پزشکی گفت: بهبودیافتگان کرونا قبل از تزریق واکسن سطح آنتی بادی (پادتن) بدن را اندازه بگیرند و در صورت بالا بودن میزان این آنتی بادی، تزریق واکسن را به تعویق بیندازند.

بهبودیافتگان کرونا قبل از تزریق واکسن سطح آنتی بادی را اندازه بگیرند

محمدرضا رئوفی اضافه نمود: واکنش های ایمنی بدن بهبودیافتگان کرونا می تواند نزدیک به 6 ماه فعال باشد بنابراین بهبودیافتگان کووید-19 باید قبل از تزریق واکسن سطح آنتی بادی در بدن را اندازه بگیرند، زیرا آنتی بادی بالا همراه با تزریق واکسن می تواند باعث علائم شدید کرونا گردد.

وی با اشاره به عوارض واکسن کرونا ادامه داد: عوارض واکسن های موجود در بازار مصرف با یکدیگر متفاوت است، بعضی از واکسن ها با علائم خفیف کرونا همچون تب ولرز، ضعف، بی حالی و بدن درد خفیف همراه است که عمدتا طی دو تا 3 روز برطرف می گردد.

این استاد علوم پزشکی گفت: بعضی از عوارض واکسن نظیر تب ولرز و سردرد، کوتاه مدت و ظاهری بوده و پس از واکسینه شدن (توسط شخص) احساس می گردد، اما بعضی از عوارض همچون تغییر فشار خون به سرعت تعیین نشده و باید توسط پزشک اندازه گیری گردد.

رئوفی با بیان اینکه عوارض واکسن همچنین با توجه به سیستم ایمنی بدن متفاوت است، گفت: این عوارض در صورت تداوم می تواند به پزشک گزارش داده گردد و با انجام بعضی از تست ها و تجویز دارو به صورت علامتی برطرف گردد.

به گفته این دکتری فیزیولوژی پزشکی، شماری از عوارض واکسن های کرونا نیز مستلزم تحقیق و آنالیز در سال های آینده است و در کوتاه مدت تعیین نخواهد شد.

از خوردن دارو پس از تزریق واکسن کرونا پرهیز گردد

رئوفی همچنین تاکید نمود: پس از واکسیناسیون از خوردن داروهای خودسرانه به منظور کاهش و برطرف عوارض کرونا پرهیز گردد زیرا هر یک از این داروها می تواند با واکسن تداخل پیدا کند، عوارض واکسن معمولا به صورت طبیعی طی 2 تا 3 روز پس از تزریق برطرف خواهد شد.

به گفته وی، مصرف استامینوفن در صورت تداوم تب (به عنوان یکی از علائم شایع واکسن کرونا) بلامانع است.

منبع: همگردی
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1621

به "بهبودیافتگان کرونا قبل از تزریق واکسن سطح آنتی بادی را اندازه بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبودیافتگان کرونا قبل از تزریق واکسن سطح آنتی بادی را اندازه بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید