باورها و اقدامات بهداشتی اشتباه در روزهای کرونایی

به گزارش مینی نت، باورهای بهداشتی اشتباه و رفتارهای وسواس گونه می تواند سلامت شهروندان را در روزهای کرونایی به خطر بیندازد.

باورها و اقدامات بهداشتی اشتباه در روزهای کرونایی

به گزارش خبرنگاران از مهر، بنا بر توصیه متخصصان، در این روزهای کرونایی که بازار شایعات نیز داغ است، بعضی افراد به علت عدم آگاهی به بعضی از این شایعات اعتماد نموده و اقدامات بهداشتی اشتباهی انجام می دهند که علاوه بر اینکه اثری در جلوگیری از انتقال ویروس ندارد، بلکه می تواند سلامت آن ها را نیز به خطر بیندازد.

بعضی افراد به اشتباه فکر می نمایند گرم نگه داشتن و بالا بردن بیش از حد دمای اتاق می تواند در جلوگیری از انتقال ویروس نقش داشته باشد درحالی که این باوری بدون پشتوانه علمی است.

همچنین یکی دیگر از باورهای اشتباه در روزهای کرونایی این است که حمام کردن با آب داغ روش مناسبی برای مقابله با ویروس است، درحالی که این اقدام نیز باوری اشتباه و غیرعلمی است.

به رغم باور بعضی افراد، تا کنون هیچ سند علمی اثر روغن ها و مکمل های گیاهی را در درمان بیماری کرونا تایید ننموده است.

یکی از رفتارهای اشتباه در این روزها، استفاده افراطی از محلول های سفید نماینده و پاک نماینده با غلظت زیاد است.

با فرا رسیدن نیمه دوم سال و سرد شدن هوا ممکن است بسیاری از افراد از باز گذاشتن پنجره ها برای تهویه مناسب غافل شوند که این مسئله می تواند احتمال انتقال ویروس را افزایش دهد.

در روزهایی که به علت محدودیت های کرونایی ساعات ماندن افراد در خانه افزایش یافته است، یکی از اقدامات اشتباه پر کردن کابینت ها از تنقلات و خوراکی های پرکالری و ناسالم است، مصرف این خوراکی ها می تواند باعث افزایش وزن و مشکلاتی از قبیل دیابت و بالارفتن فشار خون گردد.

شستشو و تعویض بهنگام ملحفه ها و توجه به نظافت رخت خواب، یکی از اقدامات مهمی است که در ارتقای بهداشت افراد اثر مثبتی دارد.

نگهداری گل و گیاه در منزل می تواند باعث بهبود کیفیت هوای داخل اتاق گردد.

یکی از نکات مهم در استفاده از دستمال های یکبار مصرف، امحای بهداشتی آن هاست و بی توجهی به این مسئله می تواند باعث انتقال آلودگی و سرایت ویروس گردد.

اگر چه اصلی ترین راه انتقال ویروس کرونا عدم رعایت فاصله مناسب با افراد بیمار است، اما همچنان ضدعفونی کردن روزانه سطوحی مانند دستگیره های در، اسباب بازی های بچه ها، کلیدهای برق و...، توصیه می گردد.

خیلی از افراد آن طور که باید به نظافت منظم اسکاچ، سیم و اسفنج ظرفشویی توجه نمی نمایند در حالی که این امر یکی از نکات مهم بهداشتی است که می تواند در جلوگیری از انتقال انواع میکروب ها نقش مهمی داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1201

به "باورها و اقدامات بهداشتی اشتباه در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باورها و اقدامات بهداشتی اشتباه در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید