انتخابات پیش از موعد در ترکیه برگزار نمی شود

به گزارش مینی نت، سخنگوی حزب عدالت و توسعه گفت که دولت ترکیه و حزب حاکم این کشور هیچ برنامه ای برای انتخابات پیش از موعد ندارد.

انتخابات پیش از موعد در ترکیه برگزار نمی شود

به گزارش گروه بین الملل مینی نت به نقل از شبکه تلویزیونی سی.ان.ان ترک٬ طی رزوهای اخیر٬ یک بار دیگر برخی از مخالفین اردوغان به این موضوع اشاره کرده اند که با توجه به نتایج ضعیف حزب حاکم در انتخابات شهرداری ها٬ مشروعیت اقتدار این حزب زیر سوال رفته و لازم است انتخابات پیش از موعد برگزار شود.

اما عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه غروب دیروز اعلام کرد: کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق اعلام کرده که دولت نمی تواند اقتصاد را اداره کند و ناچار است دوباره انتخابات برگزار کند. اما چنین چیزی صحت ندارد. ارباب سیاست در این کشور٬ مردم است. مردم ما نمی خواهند به انتخابات فکر کنند و چیزی به نام انتخابات پیش از موعد در دستور کار ما نیست. انتخابات تمام شده است.

سخنگوی حزب حاکم در ادامه اضافه کرد: همچنان که گفتم چیزی به نام انتخابات در دستور کار ما نیست. اما حزب عدالت و توسعه همواره طوری رفتار می کند و به گونه ای فعالیت می کند که از بالاترین میزان آمادگی برای رقابت و انتخابات برخوردار است و تشکیلات حزبی ما دست از فعالیت برنمی دارد.

تحلیلگران سیاسی بر این باورند که از آن جایی که در 4 سال آینده در ترکیه هیچگونه انتخاباتی برگزار نخواهد شد٬ حزب عدالت و توسعه فرصت مهمی در اختیار دارد تا در این مدت٬ نواقص خود را رفع کند. اما از دیگر سو٬ تحلیل گران دیگری نیز معتقدند که افرادی همچون عبدالله گل٬ علی باباجان و داوود اوغلو به عنوان سران جدا شده آکپارتی٬ می توانند در این سال ها خود را مهیا کنند تا در انتخابات سال 2023 شکست سنگینی را بر اردوغان و یاران او تحمیل کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 392

به "انتخابات پیش از موعد در ترکیه برگزار نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات پیش از موعد در ترکیه برگزار نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید