اقدامات ایمنی برای جلوگیری از انفجار گوشی در فصل گرما

به گزارش مینی نت، در آستانه فصل گرما و تابستان، بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری به کاربران گوشی های هوشمند هشدار داده اند که با رعایت نکات ایمنی از انفجار دستگاه خود جلوگیری نمایند.

اقدامات ایمنی برای جلوگیری از انفجار گوشی در فصل گرما

به گزارش خبرنگاران، هر ساله تعداد زیادی از گوشی های هوشمند تحت تأثیر مجاورت با هوای گرم و قرار دریافت در زیر نور آفتاب به مدت طولانی با ترکیدن و انفجار باتری روبرو می شوند که این مساله علاوه بر آسیب و صدمات اقتصادی جبران ناپذیر، خطر جدی برای سلامتی کاربران و دارندگان دستگاه های الکترونیکی مذکور محسوب می گردد.

حالا کارشناسان فعال در حوزه فناوری به تازگی با انتشار گزارشی جدید در وب سایت زد دی نت، از کاربران درخواست نموده اند که با رعایت بعضی نکات ایمنی از انفجار گوشی هوشمند خود جلوگیری به عمل بیاورند تا بدین ترتیب احتمال بروز خطرات را به حداقل برسانند.

در زیر به مجموعه مختصری از این نکات ایمنی خواهیم پرداخت:

1. از قرار دادن گوشی زیر نور آفتاب بپرهیزید

یکی از مهلک ترین اشتباهاتی که کاربران گوشی های هوشمند معمولاً به آن مرتکب می شوند، قرار دادن دستگاه های الکترونیکی از جمله گوشی هوشمند در زیر نور آفتاب است که خطرات این اقدام در صورتی که قرار دریافت در زیر نور آفتاب به مدت طولانی و شدت نور بیشتری باشد، بسیار بیشتر خواهد بود.

2. گوشی خود را در خودرو جا نگذارید

یکی دیگر از کارهای اشتباهی که معمولاً موجب انفجار باتری گوشی های هوشمند می گردد، جا گذاشتن گوشی در خودرو بخصوص پشت شیشه ماشین است. محیط داخل کابین خودرو با توجه به بسته و کوچک بودن آن و همچنین عدم وجود جریان هوا به خصوص وقتی که خودرو در جای گرم و زیر نور آفتاب پارک شده باشد، به سرعت گرم می گردد به گونه ای که دمای داخل کابین از دمای هوای بیرون گرم تر می گردد. همین امر موجب می گردد هرگونه وسیله ای که در درون خودرو وجود دارد، نیز گرم تر از حد مجاز گردد که در نهایت می تواند منجر به انفجار باتری گوشی گردد.

3. گوشی خود را در محیط بسته و کوچک قرار ندهید

محیط های دربسته و کوچک همچون داشبورد خودرو نیز می تواند بسیار خطرآفرین باشد. به همین سبب کاربران گوشی های هوشمند نباید تصور نمایند که با قرار دادن گوشی در داشبورد، می توانند آن را از صدمات نور آفتاب در امان بدارند.

4. باتری معیوب را هرچه سریع تر تعویض کنید

ضروری است بدانید که باتری معیوبی که مشکل شدیدی در شارژ نگه داشتن دارد، نسبت به سایر باتری های سالم موجود در گوشی های هوشمند ضریب خطر بیشتری برای انفجار، ترکیدن و آسیب دیدگی دارد. بنابراین بهترین کار آن است که در صورت بروز هرگونه عیب و ایراد جدی در باتری گوشی، در اسرع وقت نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

5. در صورت گرمای بیش از حد، تمامی اتصالات گوشی را قطع کنید

در صورت مشاهده و حس هرگونه گرمای بیش از حد نرمال، به سرعت تمامی اتصالات گوشی نظیر بلوتوث، وای فای، اینترنت همراه (دیتا) و غیره را قطع کنید تا از فشار آمدن به باتری و گوشی جلوگیری به عمل آورده گردد.

6. در صورت گرمای بیش از حد، گوشی را فوراً خاموش کنید

و در نهایت، آخرین و بهترین کاری که کاربران در صورت مشاهده گرمای بیش از اندازه در گوشی هوشمند خود باید انجام دهند، خاموش کردن دستگاه است که این کار با ضریب بالایی از انفجار و ترکیدن گوشی جلوگیری می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 175

به "اقدامات ایمنی برای جلوگیری از انفجار گوشی در فصل گرما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات ایمنی برای جلوگیری از انفجار گوشی در فصل گرما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید