افزایش اشتیاق طبیعت گردی در روزهای کرونایی

به گزارش مینی نت، خبرنگاران/خراسان رضوی بر اساس نتایج آنالیز جدید دانشگاه ورمانت ایالات متحده، بیماری همه گیر کووید- 19 رابطه بسیاری از آمریکایی ها با طبیعت را تغییر داده است و افراد ارزش بیشتری برای طبیعت قائل هستند.

افزایش اشتیاق طبیعت گردی در روزهای کرونایی

به نقل از ارث، محققان دریافتند که بیش از 25 درصد افرادی که در ماه های اول شیوع همه گیری از پارک ها دیدن کردند، در سال گذشته به ندرت و یا هرگز به دنبال گردش در طبیعت بوده اند.

برندان فیشر، محقق ارشد این آنالیز گفت: در روزهای اول شیوع همه گیری، با افزایش تعداد افراد در جنگل ها و پارک های شهری روبرو شدیم و قصد داشتیم تا دریابیم که افراد چگونه از طبیعت محلی برای کنار آمدن با چالش های جسمی و روحی بیماری همه گیر کووید- 19 استفاده می نمایند.

در این تحقیق، بازدیدنمایندگان 25 پارک و مناطق طبیعی اطراف شهر بورلینگتون ورمونت موردآنالیز قرار گرفتند؛ این منطقه 214 هزار ساکن دارد که تقریبا معادل یک سوم جمعیت این ایالت است.

محققان بیش از 400 نفر را در تمام مدت تعطیلی مشاغل، مدارس و ایجاد محدودیت های سفر آنالیز کردند. بیش از 81 درصد از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که دسترسی به پارک ها و مناطق طبیعی پس از معرفی شیوه نامه های بهداشتی کووید- 19، برای آنان اهمیت بیشتری پیداکرده است و بسیاری نیز عنوان کردند که فضاهای طبیعی، فضای ایمنی را برای اجتماعی شدن در اختیار آنان قرار می دهد.

مهم ترین دلایل بازدید از پارک ها، بیرون رفتن، ورزش، ارتباط با طبیعت، یافتن آرامش و سکوت، مشاهده پرندگان، قدم زدن و وقت گذرانی با بچه ها بود.

نتایج این آنالیز نشان داد که 66 درصد بازدیدنمایندگان پارک از مناطق طبیعی برای یافتن آرامش و سکوت استفاده می نمایند، درحالی که 32 درصد اعلام کردند که از فضاهای باز به عنوان مکانی برای تفکر و تامل بهره می برند.

فیشر گفت: دسترسی به مناطق طبیعی شهری در زمانی که احتیاج بیشتری به آن ها احساس می گردد، می تواند مزایای سلامت روان به همراه داشته باشد، زمانی که افراد با محدودیت روبرو هستند، برای آرامش، تفکر و فضاهای ایمن به منظور اجتماعی بودن به فضای بیشتری احتیاج دارند.

محققان عنوان کردند: تقاضا برای فضای سبز در حالی افزایش می یابد که بسیاری از جوامع شهری در حال از دست دادن مناطق طبیعی خود هستند.

نلسون گریما، محقق ارشد این آنالیز گفت: متخصصان بیماری های عفونی پیش بینی می نمایند که ویروس ها مانند عامل بیماری کووید- 19 در آینده فراوانی بیشتری خواهند داشت و مناطق طبیعی و بودجه آن ها باید محافظت و در صورت امکان برای حفظ و بهبود رفاه انسان به خصوص در مواقع بحران و حتی در دوران رکود مالی تقویت گردد.

این مطالعه در مجله PLOS ONE منتشرشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1352

به "افزایش اشتیاق طبیعت گردی در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اشتیاق طبیعت گردی در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید